Blog

Na rynku wtórnym samochody, w których po zakupie nie trzeba nic wymieniać ani naprawiać, praktycznie nie istnieją. Dlatego przed zakupem samochodu używanego warto oddać je w ręce mechanika. Doświadczony specjalista od danej marki na podstawie zużycia wielu elementów będzie potrafił w dużym przybliżeniu oszacować prawdziwy przebieg. Oceni także, ile pieniędzy należy przygotować na usunięcie usterek auta.

Sprawdzenie grubości powłoki lakierniczej przy pomocy miernika pozwala stwierdzić, które elementy mają za sobą naprawy blacharskie i czy uszkodzenia były powierzchowne czy raczej auto ma za sobą mocną stłuczkę która może z czasem powodować wiele problemów. Przed zakupem warto także wykonać diagnostykę komputerową, zwłaszcza w modelach wyposażonych w wiele sterowników i magistralę CAN. Sprawdzenie elektroniki może nas uchronić przed często bardzo kosztownymi naprawami.

W Quest Auto Serwis koszt podstawowego przeglądu mechanicznego przed zakupem to 420zł, diagnostyka komputerowa 199zł, pomiar grubości lakieru 120zł. W pakiecie kompletny przegląd to koszt 700zł. Wydaję się sporo, ale może nam oszczędzić zakupu “skarbonki” w która trzeba będzie zainwestować wielokrotnie więcej. Z naszego doświadczenia wynika że do zakupu dochodzi w około 30-40% przeglądów u nas wykonywanych – pozostałe auta zdecydowanie nie są warte uwagi.

Najczęstsze przyczyny rezygnacji z zakupów:

  • Powypadkowa przeszłość auta
  • Poważne zaniedbania, wiele układów do naprawy
  • Auta w przeszłości miały kierownicę po prawej stronie
  • Przebieg niezgodny z deklarowanym przez sprzedającego

UWAGA – Nie wykonujemy przeglądów “na poczekaniu” !!! Przegląd przed zakupowy samochodu to duża odpowiedzialność, jeśli mamy się tego podjąć to musimy mieć trochę czasu aby dokładnie przejrzeć auto i z czystym sumieniem móc polecić dane auto.

 

ul. Antoniewska 46A
02-977 Warszawa

Serwis ogólny:               537-777-111
Naprawa Skrzyń M32: 794-032-032

Proszę o cierpliwość, jeśli nie odbieram w godzinach pracy proszę spróbować ponownie za 30 minut lub wysłać SMS lub e-mail z prośbą o kontakt.

Poniedziałek: 8.00 – 16.00
Wtorek: 8.00 – 16.00
Środa: 8.00 – 16.00
Czwartek: 8.00 – 16.00
Piątek: 8.00 – 15.00
Sobota:  Nieczynne
Niedziela: Nieczynne