Blog

Z pewnością każdy kierowca ma świadomość że układ hamulcowy jest najważniejszym układem dbającym o nasze bezpieczeństwo. Nie wystarczą nowe tarcze i klocki hamulcowe gdy w układzie mamy stary płyn hamulcowy. Niestety niezależne badania wykazują że 7 na 10 pojazdów ma płyn hamulcowy nie spełniający stawianych mu wymogów. Obecnym standardem w hamulcach naszych pojazdów jest płyn hamulcowy DOT4 nowe charakteryzują się temperaturą wrzenia powyżej 250*C jednak z biegiem czasu temperatura ta spada. Płyny hamulcowe są silnie higroskopijne – absorbują wilgoć z otoczenia przez odpowietrzenie w korku zbiorniczka oraz przez przewody gumowe i uszczelnienia.

Największą zawartość wody w płynie hamulcowym możemy zaobserwować przy samych zaciskach, tam temperatury są największe i przy starym płynie hamulcowym może dojść do niebezpiecznej sytuacji. Płyn może przekroczyć swoją temperaturę wrzenia w której cząstki wody zaczną parować i tworzyć korki parowe. Para jest ściśliwa także w takiej sytuacji pedał hamulca wpada w podłogę i nawet wielokrotne pompowanie pedałem niewiele pomoże.

Z pewnością nikt nie chciał by znaleźć się w takiej sytuacji także mam nadzieje że już wiesz dlaczego regularna wymiana płynu hamulcowego jest tak istotna. Jeśli nie wiesz jakiej jakości jest twój płyn hamulcowy umów się na kontrolę, samo sprawdzenie płynu hamulcowego w naszym serwisie nic nie kosztuje !

W Quest Auto Serwis stosujemy najwyższej jakości płyny marki BOSCH i do wymiany używamy profesjonalnego urządzenia ciśnieniowego BETA. Koszt wymiany płynu z materiałami wynosi na dzień pisania tego artykułu 199zł

ul. Antoniewska 46A
02-977 Warszawa
Serwis ogólny:               537-777-111
Naprawa Skrzyń M32: 794-032-032

Proszę o cierpliwość, jeśli nie odbieram w godzinach pracy proszę spróbować ponownie za 30 minut lub wysłać SMS lub e-mail z prośbą o kontakt.

Poniedziałek: 8.00 – 16.00
Wtorek: 8.00 – 16.00
Środa: 8.00 – 16.00
Czwartek: 8.00 – 16.00
Piątek: 8.00 – 15.00
Sobota:  Nieczynne
Niedziela: Nieczynne